Konya Ülkü Ocakları’ndan Anlamlı bir etkinlik;”Camii temizliği “


Konya Ülkü Ocakları ve İlçelerde bulunan Ülkü Ocak temsilciliklerine üye Ülkücü gençler camilerde genel bir temizlik yaptı. Camilerin içleri başta olmak üzere abdesthaneleri, lavaboları, çevre temizliği ve bahçe bakımını yapan teşkilatlarda görevli öğrenciler vatandaşların temiz bir ortamda ibadetlerini yapması için yardımcı oldular.

Konya ve İlçeler genelindeki ibadethanelerin temizleme uygulamasına belirli periyotlarla yıl boyunca devam edileceğini söyleyen Konya Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Taha Çini, "Mübarek Ramazan Ayı´nın öncelikle Konyamız, ülkemize ve İslam âlemine hayırlı olmasını Cenab-ı Hak´tan niyaz ediyorum. Ramazan birlik ve beraberlik, dayanışma, el ele gönül gönüle olduğumuz mübarek bir aydır. Bizde bu vesileyle vatandaşlarımızın camilerde daha hoş daha güzel ortamlarda ibadetlerini edebilme açısından teşkilatlarımıza bağlı arkadaşlarımızla belediyelerimize ve camii cemaatine yardımcı olmak istedik. Ülkücü genç arkadaşlarımızla Camilerimizde temizlik kampanyası başlattık.

İlimizde var olan dayanışmanın, birliğin, beraberliğin daha üst seviyelere çıkarak birbirimizle hem hal olduğumuz günlerin yoğun bir şekilde olmasını Cenab-ı Hak´tan temenni ediyor, Hayırlı Ramazanlar diliyorum" açıklamalarını yaptı.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar