BAŞKAN PEKYATIRMACI, “SABIR VE BEREKET AYIMIZ MÜBAREK OLSUN”


Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

"Ramazan, iyilik ayıdır; sağlıktır, sıhhattir, nimettir ve berekettir. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmek için bir fırsattır" diyen Başkan Pekyatırmacı, "Bu ayda sabrın, yardımlaşmanın ve akrabaya yardım etmenin en güzel örneklerini yaşayacağız. Ramazan ayı, sosyal dayanışma ve yardımlaşma açısından en güzel örneklerin yaşandığı, ihtiyaç sahiplerinin unutulmadığı özel günlerdir" dedi.

Ramazan Ayının gönül dünyamıza ayrı bir huzur ve bereket getirdiğini, bu ayda yapılan her iyilik ve güzelliğin ayrı bir değer taşıdığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı açıklamasında şunları söyledi;

"Geçmiş bir yılın muhasebesini yapmak ve yanlışlarımızı düzeltmek için Ramazan ayı önemli bir fırsattır. Bu fırsatı hep birlikte layıkıyla değerlendirmeyi diliyorum.Hoşgörü, merhamet, birlik ve beraberlik duygularının öneminin daha iyi kavrandığı bu mübarek ayda açlığın, sefaletin, zulmün sona ermesi, barış ve huzur dolu bir dünyanın oluşması tüm Müslüman ve Türk Dünyasının ortak temennisidir.

Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin Ramazan ayı mübarek olsun. Bu güzel ayın hayırlara vesile olmasını dilerim"

Selçuklu'da Teravih Buluşmaları Devam Edecek

Selçuklu Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında gelenek haline gelen "Teravih Buluşmaları" bu yılda devam edecek. Ramazan ayının birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesi için iyi bir fırsat olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı, "Bu yılda Teravih Buluşmalarını her akşam farklı bir mahallemizde gerçekleştireceğiz. Ramazan ayının manevi atmosferine uygun olarak vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz. Ramazan ayının güzelliklerini Selçuklu'da tüm hemşehrilerimizle yaşamak istiyoruz" dedi.

Selçuklu Gençlik Meclisi'nden Medine Sofrası

Ramazan ayı boyunca Selçuklu Gençlik Meclisi tarafından, Bosna Hersek Mahallesi'nde bulunan İbrahim Hakkı Konyalı Cami'nde üniversite öğrencilerine yönelik simit, hurma ve peynirden oluşan Medine usulü iftar programı yapılacak.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar