Çumra Gökhüyük Mahallesi Kuran Kursu açıldı


Konya'nın Çumra İlçesine bağlı Gökhüyük mahallesinde yapımı tamamlanan Gökhüyük Kuran Kursu bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Gökhüyük Mahallesinde düzenlenen törene Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Çumra Belediye Başkanı D.Mehmet Oğuz, Çumra İlçe Müftüsü Bekir Yücel ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde ilk sözü Gökhüyük Mahalle Muhtarı Yaşar Dur aldı. Dur; Mahallemize kazandırdığımız Kuran Kursumuzun hayırlı olmasını dilerim. Bu Kursumuzun yapılmasında emeği ve katkılarından dolayı Belediye Başkanımızı Dr.Mehmet Oğuz, İlçe Müftümüz başta olmak üzere  Rahmetli Mustafa ve Hamit amcamıza teşekkür ediyorum dedi.

Kürsüye İlçe Müftüsü Bekir Yücel'in ardından Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz geldi.

Başkan Oğuz; Yine bizi hakikaten heyecanlandıran anlardan biriyle beraberiz Hizmet etmenin ibadet olduğunun en güzel isbatıda burada görüyoruz. Hayra vesile olan Hayrı yapan gibidir. Amel defterinin açık kalanları tarif ederken Allah'ın Resulü Camiler, Kuran Kursları, Okullar, yollar caddeler hayırlı evlada kadar hepsi geçer diyor. Bizlerde bize emanet ettiğiniz Beytülmalin 65 bin kişinin hakkının amel defteri açık kalsın diye ilçemizde yapılan tüm Cami, Kuran Kursları ve Okulların arsasının temininden temel malzemesinin tümünü belediyemiz tarafından karşılama kararı almıştık bu şuurla da çalışmaya devam ediyoruz. Şuanda ise devam eden 3 tane camimiz var bunlardan birinin tüm maliyeti belediyemiz tarafından karşılandığı Organize camimizdir. Küçük sorunları kaldı inşallah en kısa sürede çözülecek ve Çumra'mızın Ulu Camisinin de inşaatına Müftülüğümüz ve STK'larımızla birlikte başlayacağız.

Çumra'da Eğitim gören Kuran Kursu ve Camilerimizdeki öğrencilerimizi de Gökhüyük mahallemizde bulunan belediye tesislerimizde piknik programı kapsamında hergün misafir etmeye devam ediyoruz. İlçemizde eğitim gören tüm Lise ve Ortaokul öğrencilerimize yönelik Konya başta olmak üzere şehir dışı gezi programları düzenleme devam ediyoruz.

İlçemiz adına gurur duyduğumuz Çumra'da ilk olan Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimizden 5 tanesinin dün itibariyle hafızlık diplomaları çıktı ve bizlerde söz vermiştik ilk 3 hafızımızı Umre'ye göndereceğiz diye bu sözümüzü de yerine getiriyoruz.

Diriliş Anneleri projemiz devam ediyor. 6 ay önce Diyanet İşleri Başkanlığından Seyfettin Yazıcı Hocamızın Temel Dini Bilgiler kitabından tüm annelerimize yönelik 100 sorudan oluşan sınavımız 1 ay sonra yapılacak. Bu sınavda ise dereceye giren 9 annemiz, ablamızı da Umre'ye göndereceğiz inşallah Geçtiğimiz yıl Diriliş Gençliği olarak düzenlediğimiz gençlerimizden dereceye giren öğrenciler Umre ziyaretlerini gerçekleştirdiler dedi.

Kürsüye son olarak Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu geldi. Poçanoğlu Gökhüyük Mahallemizde yapımı tamamlanan bu Kuran Kursumuzun Çumra'mıza ve Mahallemize hayırlı olmasını diledi ve emeği geçen Belediye Başkanımıza İlçe Müftümüze Mahalle Muhtarımıza ve tüm vatandaşlardan Allah razı olsun dedi.

Gökhüyük Mahallesi Kuran Kursu İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu'nun duası ile hizmete açıldı.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar