ÇUMRA’DA “UMUDUMUZDA UFKUMUZDA SENSİN YA RASULALLAH” KONULU MEVLİD-İ ŞERİF PANELİ


Çumra Belediyesi ve Çumra Anadolu Kız İmam Hatip lisesi tarafından Çumra Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesinde Kutlu Doğum haftası münasebetiyle "Umudumuzda Ufkumuzda Sensin Ya Rasulallah" konulu Mevlid-i Şerif Paneli düzenlendi.  

Çumra Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesinde düzenlenen program Çumra protokolünü bir araya getirdi.  Çumra Kız Anadolu Lisesi öğrencilerinden Fatma Nur Karaman, Betül Dilara Aşık, Esmanur Demir, Safiye Kınalıtaş ve Dürdane Şahin'in konuşmacı olarak düzenlenen ve Peygamber efendimizin anlatıldığı program büyük ilgi gördü. Yaklaşık bir saat süren programda duygu dolu anlar da yaşandı.

Programa katılan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Allah hepinizden razı olsun. Tıp Fakültesinde öğrenci çalışmalarında büyüklerimizden hep büyük yazarlar isterdik. O gün ki büyüğümüz bizlere şunu derdi bir filozofun sözüdür  "insanlara balık vermeyin balık tutmayı öğretin"  derdi ve biz o gün rahleye diz çöktük bizler bir şeyler anlatmaya başladık. Bizi ilk dinleyenler iki kişi, üç kişiydi Mevla daha sonra bir çok öğrenciyi bizleri dinleyenler olarak karşımıza getirdi. Bugün hakikaten öğrencilerimizde o sahneyi görüyorum karşımda, pırıl pırıl kardeşlerimiz karşısına geçmiş 150 kişiye peygamber efendimizi anlatıyorlar dedi. Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Allah sizden ve sizi yetiştirenlerden razı olsun dedi.

Program sonunda konuşmacılara ilçe protokolü tarafından plaketleri takdim edildi.  

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar